Motorola PRO i PRO+

Sprawy og贸lne, testy, recenzje, dane techniczne...

Motorola PRO i PRO+

Postprzez mnd017 » 31 Sty 2012, 11:18

Witajcie,
Trafi艂em na forum 艣ci艣le zwi膮zane z tematyk膮 Motoroli, gdy偶 jest bardzo ma艂o informacji (przynajmniej w tej polskiej cze艣ci internetu) na temat tych telefon贸w. Ale tutaj te偶 ani s艂owa, dlaczego?
W Polsce nikt nie interesuje si臋 tymi modelami? Wygl膮daj膮 na solidne i w ameryka艅skich testach wypadaj膮 bardzo dobrze - szczeg贸lnie pod wzgl臋dem wydajno艣ci. Na allegro jest dos艂ownie kilka sztuk.

Czy kto艣 mia艂 styczno艣膰 z tymi telefonami? Dlaczego s膮 tak ma艂o popularne ?
mnd017

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Re: Motorola PRO i PRO+

Postprzez yackoo » 31 Sty 2012, 14:05

Z opis贸w tych modeli wynika, 偶e to odpowied藕 Motoroli na produkty Blackberry. M贸wi膮c wprost, to smartfony biznesowe - o stosunkowo niskiej rozdzielczo艣ci ekranu, co sprawia, 偶e raczej niewiele os贸b jest nimi zainteresowanych. M贸wi膮c wprost, za podobne pieni膮dze mo偶na mie膰 lepsze (technicznie) modele urz膮dze艅.
--
Motorola Defy red | GingerSpeed 1.2
yackoo

Miejscowo艣膰: Warszawa
Has thanked: 1 time
Have thanks: 5 times

Postprzez mnd017 » 01 Lut 2012, 11:51

Szczerze m贸wi膮c.. zatka艂o mnie :/
Twierdzisz 偶e modele PRO i PRO+ s膮 ma艂o popularne bo maj膮 ma艂膮 rozdzielczo艣膰 (odpowiednio 320 x 480 pixels, 640 x 480 pixels przy ekranie 3.1) ? Podczas gdy do艣膰 popularny Samsung Galaxy Pro B7510 ma ekran 320 x 240 pixels, 2.8 inches ? Do艣膰 odwa偶na teoria przyznam.
A co do "technicznego" punktu widzenia. W przypadku PRO, stosunkowo nie du偶a rozdzielczo艣膰 + 1Ghz i 512 RAM, powoduje 偶e telefon jest super-szybki (tak przynajmniej wyczyta艂em w testach).

"za podobne pieni膮dze mo偶na mie膰 lepsze (technicznie) modele urz膮dze艅."
- m贸g艂by艣 poda膰 mi takie urz膮dzenia ? Tj.: Klawiatura (niewysuwana) QWERTY + GPS + WiFi + niema艂y wy艣wietlacz dotykowy?
mnd017

Postprzez mobi » 02 Lut 2012, 02:13

mnd017 napisa艂(a):Szczerze m贸wi膮c.. zatka艂o mnie :/
"za podobne pieni膮dze mo偶na mie膰 lepsze (technicznie) modele urz膮dze艅."
- m贸g艂by艣 poda膰 mi takie urz膮dzenia ? Tj.: Klawiatura (niewysuwana) QWERTY + GPS + WiFi + niema艂y wy艣wietlacz dotykowy?

HTC Desire Z lub ta艅szy Samsung Galaxy I5510 - jak dla mnie tego typu klawiatury to lepsze rozwi膮zanie ale ka偶dy lubi co innego :)
Nortel 1822 -> SE T10 -> SE T20 -> Sony J70 -> SE P1i(zalany) -> Samsung Solid B2100(偶yje) -> Motorola Defy -> Motorola Razr i(zalany) -> Motorola Moto G :)
Motorola Moto G 8GB stock 5.0.2 (z x-kom.pl) Quadrant Standard - 8663 pkt. Antutu - 17549 pkt.
Image
Samsung Galaxy Android Forum | Sony Xperia Android Forum | LG Swift Android Forum | MS Lumia Android Forum
mobi
Administrator

Has thanked: 7 times
Have thanks: 18 times

Postprzez mnd017 » 02 Lut 2012, 14:01

Taka klawiatura jest niby lepsza.. ale sam system rozsuwania to dodatkowo rzecz kt贸ra mo偶e si臋 popsu膰 :). HTC Desire Z - s艂ysza艂em w艂a艣nie, 偶e ta klapka jest troch臋 licha..
mnd017

Postprzez yackoo » 02 Lut 2012, 16:48

@mnd017

Zale偶y, co komu potrzebne. Dla mnie fizyczna klawiatura jest zb臋dna, a 640x480 to 偶adna rewelacja. Za Motorol臋 Pro+ na Allegro chc膮 ok. 1600 z艂 - za mniej ni偶 po艂ow臋 tej ceny mo偶na mie膰 Motorol臋 Defy, z ekranem 3.7 cala 854x480 i procesorem bez problem贸w daj膮cym si臋 podbi膰 do 1 - 1.1 GHz. Je艣li kto艣 pokombinuje, to tu te偶 da si臋 wrzuci膰 Androida 2.3 a nawet uruchomi膰 nagrywanie film贸w w HD 720...
--
Motorola Defy red | GingerSpeed 1.2
yackoo

Miejscowo艣膰: Warszawa
Have thanks: 5 times

Postprzez mnd017 » 03 Lut 2012, 12:35

W moim przypadku klawiatura fizyczna to warunek konieczny. Je偶eli chodzi o rozdzielczo艣膰 - to niezbyt du偶a jest w moim przypadku nawet plusem. Nie b臋d臋 ogl膮da艂 na nim film贸w, nie b臋d臋 gra艂 w 偶adne gry, nie b臋d臋 u偶ywa艂 nawet aparatu... B臋d臋 korzysta艂 pewnie z r贸偶nych app "biznesowych"..

Niska rozdzielczo艣膰 nie tylko wyd艂u偶a czas dzia艂ania na baterii, ale r贸wnie偶 zwi臋ksza wydajno艣膰.

Je偶eli chodzi o cene, to idzie za艂atwi膰 PRO z klawiatur膮 QWERTZ za 800z艂 - 900z艂.

Pytanie do was: znacie jakie艣 sklepy internetowe kt贸re sprowadzaj膮 "egzotyczne" telefony, kt贸re s膮 ma艂o popularne w Europie czy Polsce? (Motorola jest tak膮 mark膮, wi臋c mo偶e kto艣 b臋dzie zna艂)
mnd017

Postprzez ekonom » 06 Lut 2012, 23:56

Witam wszystkich !

Jestem tutaj nowy ale nie b臋d臋 ukrywa艂, 偶e motywem mnie tutaj sprowadzaj膮cym jest w艂a艣nie Motorola PRO (XT610). Od d艂u偶szego czasu chodzi mi po g艂owie zakup tego urz膮dzenia. Brak konkretnych informacji odno艣nie jego obs艂ugi na terenie Polski i wsparcia technicznego troch臋 mnie odstrasza. Z tego co si臋 orientuj臋 na pok艂adzie jest wersja 2.2 Androida. Czy jest mo偶liwo艣膰 aktualizacji ? Czy mo偶na go "spolszczy膰" ?
Jestem 艣wiadomy, 偶e zakup to jedno ale pytanie co dalej. Co z aktualizacjami i serwisem ?

Pozdrawiam
ekonom

Postprzez mobi » 07 Lut 2012, 01:46

1. mo偶na wgra膰 wersje Androida 2.3.x,
2. mo偶liwe, 偶e w kt贸re艣 wersji jest j臋zyk polski,
3. oficjalnych aktualizacji do Pro nie spodziewaj si臋, mo偶e co艣 b臋dzie do Pro+,
4. serwis Motoroli jest ale czy honoruj膮 ameryka艅sk膮 gwarancj臋 to musisz do nich zadzwoni膰 i spyta膰,
Nortel 1822 -> SE T10 -> SE T20 -> Sony J70 -> SE P1i(zalany) -> Samsung Solid B2100(偶yje) -> Motorola Defy -> Motorola Razr i(zalany) -> Motorola Moto G :)
Motorola Moto G 8GB stock 5.0.2 (z x-kom.pl) Quadrant Standard - 8663 pkt. Antutu - 17549 pkt.
Image
Samsung Galaxy Android Forum | Sony Xperia Android Forum | LG Swift Android Forum | MS Lumia Android Forum

For this message the author mobi has received thanks:
ekonom (07 Lut 2012, 10:40)
Rating: 3.7%

mobi
Administrator

Has thanked: 7 times
Have thanks: 18 times

Postprzez ekonom » 07 Lut 2012, 10:48

Bardzo dzi臋kuje za merytoryczn膮 odpowied藕. Mam jeszcze tylko jedno pytanie odno艣nie tego co napisa艂e艣 odno艣nie aktualizacji Androida. Czy m贸g艂 by艣 mi poda膰 linka z informacj膮 odno艣nie aktualizacji Androida ? Jestem pocz膮tkuj膮cy i nie wiem za bardzo jak si臋 za to zabra膰. Gdzie szuka膰 wersji, kt贸ra b臋dzie pasowa膰 do Motoroli PRO ? Po czym j膮 pozna膰 ?

Pozdrawiam
Pawe艂
ekonom

Nast臋pna

Wr贸膰 do Og贸lne, Testy, Por贸wnania i Recenzje

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰